NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » MARKETING W SKLEPIE INTERNETOWYM » JAK SKUTECZNIE PROWADZIĆ SKLEP ABC24.PL

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

jak skutecznie prowadzić sklep abc24.pl

  
admin
01.03.2008 11:54:05
poziom 4

Grupa: Administrator 

Posty: 249 #69382
Od: 2008-2-29
Nie pozostawiaj na stronie sklepu pustych kategorii (za wyjątkiem kategorii opisowych) - takie kategorie sugerują klientowi iż sklep w fazie budowy lub likwidacji.


Zadbaj o podanie jak największej ilości Twoich danych w zakładce "O SKLEPIE" - klient który otrzymuje jako dane firmy jedynie adres e-mail i nr telefonu komórkowego raczej nie będzie miał dużego zaufania do Ciebie i nie zdecyduje się na zakup w Twoim sklepie. Napisz również kilka słów o swojej firmie opisz warunki zakupu, sposoby dostawy, warunku gwarancji i zwrotów, jeżeli prowadzisz handel na aukcjach podaj linki do Twoich komentarzy. Klient ceni sprzedawcę z krwi i kości a nie wirtualnego przedsiębiorcę. Podanie niepełnych danych jest również podstawą do zablokowania sklepu przez administratorów serwisu abc24.pl


Potwierdzaj wszystkie kroki indywidualnej transakcji w menu ZAMÓWIENIA
- POTWIERDZ WYSYŁKE - system wysyła do klienta informację, iż jego zamówienie zostało wysłane
- ZREALIZOWANE OK - system wysyła do klienta podziękowanie za transakcje oraz prośbę o wystawienie komentarza !!!


Pamiętaj aby każdą transakcję przeprowadzać do końca co umożliwi otrzymanie pozytywnego komentarza (w edycji indywidualnego zamówienia po zakończeniu transakcji użyj opcji ZREALIZOWANE OK). Pozytywne komentarze znacznie zwiększają Twoją wiarygodność a tym samym znacząco przyczyniają się do zwiększenia sprzedaży. Staraj się każdą nawet najmniejszą transakcję przeprowadzać szybko i profesjonalnie - zadowolony klient na pewno wróci do Twojego sklepu oraz poleci go innym a to najskuteczniejsza forma reklamy jakiej nigdy nie będziesz w stanie kupić. Drobny upominek, bonus w zamówieniu na pewno sprawi, że Twój sklep zapadnie w pamięci kupującego gwarantując ponowne zakupy. Wielu klientów na początku dokonuje swoistego "zakupu testowego" aby, potwierdzić wiarygodność Twojego sklepu. Dopiero po pozytywnym zakończeniu takiej transakcji dokonuje większych zakupów.


Nie licz na to ze po przygotowaniu aplikacji sklepu (wprowadzenie towarów i opisów) od razu zacznie się sprzedaż - musisz poświecić również czas na promocje. Tak jak w świecie rzeczywistym tak i w wirtualnym reklama jest dzwignią handlu. Musisz zadbać o promocje Twojej witryny w Internecie (opis poniżej) oraz w tradycyjnych mediach. Nawet najpiękniejszy sklep z super nazwą i wodotryskami będzie miał zerową sprzedaż jeżeli nie będą do niego trafiali klienci.


Promocje internetową zacznij od rejestracji swojej witryny w jak największej ilości katalogów internetowych (kliknij aby zobaczyć listę) (zobacz również listę ponad 700 katalogów stron - im wyższy PR tym lepiej) i wyszukiwarek (google, yahoo, inet, itp.). Im więcej linków do Twojej strony znajdą wyszukiwarki internetowe na innych różnego rodzaju stronach (katalogi, fora dyskusyjne, itp.) tym wyżej będziesz notowany w wynikach zapytania - oto tajemnica pozycjonowania. Niektóre katalogi wymagają umieszczenia linków zwrotnych w dowolnym miejscu strony rejestrowaneh NIE UMIESZCZEJ ICH W MENU BOCZNYM ORAZ NAGŁÓWKI I STOPCJE ponieważ taki kod może znacząco opóźnić funkcjonowanie apliacji stlemu (wolniejsze wczytywanie stron), najlepiej zamieść jej na dodatkowej postronie lub w sekcji "O FIRMIE". Rejestrując swoją stronę najlepiej podawaj te same informacje, które umieszczasz w mata tagu (opis poniżej). Jeżeli będziesz notował już kilkaset odwiedzin miesięcznie możesz zarejestrować się w systemie bannerowym - pamiętaj, aby nie przeładować reklamą Twojego sklepu - bannery zawsze umieszczaj w stopce sklepu. Bardzo istotnym jest, aby przed rozpoczęciem rejestracji w wyszukiwarkach i katalogach poprawnie uzupełnić znaczniki meta na Twojego sklepu (opis poniżej). Weź również pod uwagę fakt, iż największe wyszukiwarki potrzebują aż 3 miesiące na zaindeksowanie sklepu wiec nie zniechęcaj się początkowymi problemami z odwiedzinami przez kupujących. Wytrwałość to kolejna ważna cecha internetowego przedsiębiorcy - spodziewane zyski mogą się pojawić później niż zakładasz, lecz jeżeli już uda Ci się zaistnieć w wirtualnym handlu na pewno będziesz zadowolony z tej formy prowadzenia sprzedaży.


W meta tagu NIE UMIESZCZAJ TAKICH WPISÓW JAK: "super sklep u Joli z fajnym asortymentem i promocjami zapraszamy na zakupy", ponieważ nikt nie wpisze takiego zapytania do wyszukiwarki ważne jest przemyślenie co w takim meta tagu ma się znajdować (możesz podpatrzyć u konkurencji co znajduje się na pasku tytułowym przeglądarki w trakcie przeglądania ich strony). Najlepiej jak umieścisz tam informacje o oferowanym asortymencie np. dla sklepu z grami: "sklep internetowy z grami i oprogramowaniem - gry psx, ps2, playstation, pc, xbox, nowości, premiery" zobacz sam co wpisujesz w zapytaniu dla wyszukiwarki aby odszukać strony konkurencji bo na pewno nie jest to "fajny sklep u Joli …"


Zacznij się udzielać na branżowych forach i grupach dyskusyjnych. W stopce wysyłanych przez Ciebie wiadomości (e-mail, forum, grupa) umieść adres do Twojego sklepu. Staraj się zawsze w takich miejscach wypowiadać się profesjonalnie i rzeczowo - tutaj znajdziesz największą ilość potencjalnych klientów.


Staraj się aby opisy produktów były wyczerpujące i rzetelne


Jeżeli dodatkową grafikę linkujesz z zewnętrznych serwerów zadbaj o to by znajdowała się ona na szybkich łączach - powolne wczytywanie się strony zniechęca kupujących


Wszelakiego typu wstawki bannerów, liczników, statystyk zawsze umieszczaj w stopce sklepu - przeważnie systemy takie są bardzo obciążone i w godzinach szczytu działają bardzo wolno. Umieszczenie takiego kodu w menu bocznym spowoduje znaczne spowolnienie działania aplikacji sklepu - powolne wczytywanie się strony zniechęca kupujących.


Nie zmieniaj zbyt często kolorystyki sklepu oraz wyglądu strony głównej. Wiele osób wzrokowo zapamiętuje Twój sklep a zmieniając kompletnie wygląd strony wprowadzasz klienta w błąd działając na swoją niekorzyść.


Na każde zadawane przez potencjalnego klienta nawet najgłupsze pytanie zawsze odpowiadaj profesjonalnie i rzeczowo.


Staraj się na forum swojego Sklepu sprowokować rzeczową dyskusję na temat branży w której działasz. W takich miejscach wymiany doświadczeń i spostrzeżeń klient nabiera zaufania do witryny oraz może poczytać opinie innych o interesującym go temacie lub produkcie. Twoje forum będzie również indeksowane przez wyszukiwarki internetowe co może się przyczynić do wzrostu sprzedaży. Niech Twój sklep nie będzie tylko sklepem, lecz fajnym miejscem do dyskusji i wymiany poglądów pomiędzy odwiedzającymi - takie działanie gwarantuje ze wiele osób będzie powracało do Twojego sklepu. Na zadawane na forum pytania odpowiadaj możliwie szybko i profesjonalnie


Pamiętaj prowadzenie sklepu internetowego to ciężka praca a nie zabawa. Gwarantujemy, że włożona energia w rozwinięcie sklepu będzie procentowała w przyszłości przez długi czas.


Nie ograniczaj kupującego jedynie do wpłaty z góry na konto za zamówione produkty, ponieważ ten typ transakcji nie wzbudza dużego zaufania szczególnie podczas dokonywania pierwszych zakupów w Twoim sklepie.


Pamiętaj aby w Twoim sklepie dostępne były produkty w promocji - w tej kategorii umieszczaj prawdziwe "okazje" - czasem warto sprzedać kilka produktów "po kosztach" aby przyciągnąć nowych klientów. Nie przeładowuj tej kategorii dużą ilością produktów - wybierz te najbardziej atrakcyjne i popularne. Nie pakuj tu samych staroci i wyprzedaży. Wiele osób rozpoczyna przeglądanie Twojej oferty właśnie od tej kategorii - zadbaj zatem oto była ona atrakcyjna dla klienta. Jeżeli wszystkie oferowane przez Ciebie produkty są w "promocji" dla klienta jest to sygnał ze nie ma żadnej promocji, a wiec wszystko z umiarem !


Przeczytaj ponownie ten poradnik i wracaj często do niego, ponieważ będą się tu pojawiały kolejne cenne porady.
  
Electra22.03.2019 15:43:38
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » MARKETING W SKLEPIE INTERNETOWYM » JAK SKUTECZNIE PROWADZIĆ SKLEP ABC24.PL

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta